niedziela, 6 listopada 2011

do you speak english?

NO

Hello :)
          i to tyle z mojego angielskiego dzisiaj.
Łeb mi pęka od samego rana. Jak nie wcześniej, bo w końcu dlatego się obudziłam. A do tego ta-dam przypomniało się, że angielski do odrobienia. Tak, tak.. na studiach też trzeba. Słownik i net w gotowości i słowo po słowie tłumaczone. Dziś do angielskiego nie mam głowy.
Dziś?
Z dnia na dzień angielski ode mnie ucieka. Kiedyś umiałam dużo lepiej niż teraz. Co teraz? Teraz nie umiem. A na pewno nie tak jak kiedyś.
Zaczyna mnie to martwić.
Na serio.
A czy 'serio' nie pochodzi od angielskiego? Chyba tak. Nie mam do tego głowy. Na pewno nie dziś.
Czym jest angielski? Językiem na pewno. Ale grzebiąc po necie jak zwykle zawędrowałam na Wikipedię a na niej napisano tak:

Język angielski (ang. the English language, /ði'ɪŋglɪʃ 'læŋgwɪʤ/ ) – język urzędowy w Wielkiej Brytanii, jej terytoriach zależnych oraz w niektórych byłych koloniach i dominiach, m.in. Irlandii, Kanadzie, RPA i Nowej Zelandii.
W Wielkiej Brytanii i Australii angielski jest de facto językiem urzędowym, jednak formalnie państwo to nie posiada żadnego oficjalnie ustalonego języka urzędowego. Podobna sytuacja jest też w Stanach Zjednoczonych. Angielski należy do oficjalnych języków ONZ, a od XX wieku jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych. Niekiedy określany jako pierwszy uniwersalny język ludzkości.
Język angielski jest bardzo mocno zróżnicowany geograficznie. Dialekty różnią się fonetyką, słownictwem i do pewnego stopnia gramatyką.
Język angielski jest obecnie źródłem zapożyczeń na prawie całym świecie, ale wcześniej to angielszczyzna tworzona była poprzez wpływ innych języków. Obecnie trend ten został przyhamowany, ale wciąż stanowi istotny czynnik rozwoju języka.
więcej? kliknij na "Język angielski" powyżej


To już coś wiemy.. Ale ja wiem jeszcze na pewno to, że muszę wziąć się za naukę angielskiego. Powinno się umieć dwa języki, ale muszę skupić się choćby na tym angielskim. A niektórzy nawet polskiego nie potrafią więc jak nauczę się angielskiego to już będę umieć dwa :)
Pierwsze postanowienie: przeczytać w końcu w oryginalnej wersji "Zmierzch", który kupiłam z 6zł xD a także dokupić resztę części i je także przeczytać.
Drugie postanowienie: oglądać możliwie jak najwięcej filmów i bajek (dla dzieci = proste słownictwo, bez slangu czy metafor) w języku angielskim początkowo z napisami, później już bez.
Trzecie postanowienie: nauka słówek ze słownika? a może kurs internetowy dla samouków? w końcu tyle propozycji w internecie..
dla zainteresowanych podam losowe trzy
chyba zacznę z nich korzystać..
skoro podaję trzy strony gdzie można uczyć się języka to i słownik lub translator wypadałoby podać. najbardziej znany, gdzie można tłumaczyć całe zdania, ale także można nieźle się wkopać
drugi także znany na pewno większości z Was jak nie wszystkim
i może nie zawierający wszystkich słów co czasem denerwuje, ale najczęściej z niego korzystam
 
Inspiracje wyszukane w grafice google dla angielskiego
 
 
A Wasz angielski jak? Dobrze Wam idzie? A może rozmawiacie płynnie jakbyście się urodzili w USA czy Wielkiej Brytanii? A może całkowicie nie macie do niego drygu?
Powracam z hukiem jak widać. Oby głowa bardziej przez to nie bolała, bo trzeba trochę poodpisywać ;)

Bye bye.. ;*

11 komentarzy:

 1. nie widziałam go na innych stronach, ale może jest :)
  Czasu właściwie na to nie mam, ale ja bardzo mało śpię, więc jakoś to wszystko układam. Lekcję najczęściej robię godzinę przed zajęciami, uczę się na przerwach ;)) Dobrze, że na razie jakoś to wszystko wchodzi mi z łatwością do głowy. Jak nie będzie to będę miała problem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój angielski nie jest zbyt dobry, chociaż nie jest też zły :) zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 3. mój angielski jest delikatnie mówiąc krytyczny :D

  OdpowiedzUsuń
 4. nienawidzę angielskiego -,-'
  tak, photoshop :3
  dziękuję za komentarz ~(^,^~)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie w wakacje coś wzięło i uczyłam się angielskiego ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. ` mhm. fajnie jest umie englisha , teraz przydaje się w wielu sytuacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja akurat angielski "czuję". Bez problemu rozumiem, bez problemu mogę się dogadac i tłumaczyc. Gorzej jest z gramatyką, ale grunt to wyrazic się tak, żeby ktokolwiek zrozumiał ;P

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie lubie anglika wole niemca jak już :P
  obserwujemy .?

  OdpowiedzUsuń
 9. Angielski-zdecydowanie lepszy od niemieckiego i łaciny!:D

  pozdrawiam i zapraszam: http://zakochanawsztuce.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny blog! Ja angielski lubię. Bardzo. <3
  Dodam się do obserwatorów. :)

  Zapraszam do mnie. :)
  http://szafa-aleksandry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie motywacją, więc pisz :)
Na pewno odwiedzę Twojego bloga, odpiszę, przeczytam, skomentuję..
A jeżeli podoba Ci się tutaj to zaobserwuj..